• +420 777 057 761
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bezpečnostní upozornění. XXXX@VASE-DOMENA.cz byl napaden!

Problém: Bezpečnostní upozornění. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. byl napaden!

Do emailu mi došla zpráva, že byl můj emailový účet napaden a že mám zaplatit. Co mám dělat? Mám platit? Co to znamená? Jak je možné že někdo píše z mojí emailové adresy? Přesné znění zprávy vypadá takto:

Ahoj!

Jak jste si možná všimli, poslal jsem vám e-mail z vašeho účtu. To znamená, že mám plný přístup k vašemu účtu. Díval jsem se na tebe už několik měsíců.Skutečnost je, že jste byli nakaženi škodlivým softwarem prostřednictvím webu pro dospělé, který jste navštívili.Pokud o tom nejste obeznámeni, vysvětlím to.

Trojský virus mi dává plný přístup a kontrolu nad počítačem nebo jiným zařízením.To znamená, že na vaší obrazovce vidím vše a zapnutí fotoaparátu a mikrofonu, ale o tom nevíte.Mám tak také přístup ke všem vašim kontaktům.

Proč váš antivirus nezjistil škodlivý software?Odpověď: Mám ovladač Trojan, aktualizuji jeho podpisy každých 4 hodiny, takže váš antivirus je tichý.Udělal jsem video, které ukazuje, jak se uspokojíte v levé polovině obrazovky a na pravé polovině vidíte video, které jste sledovali.Jedním kliknutím na tlačítko můžu toto video odeslat všem vašim e-mailům a kontaktům v sociální síti.

Pokud to chcete zabránit, přeneste částku 256€ na svou adresu bitcoin (pokud nevíte, jak to udělat, pak napište na Google: "Koupit Bitcoin").

Bitcoin adresa: 1DHymxN8JqSwECGLPVbRMVWXrod8vvii5A

Jakmile bude platba obdržena, odstraním video a nikdy mě nikdy nebudete slyšet.Dám ti 48 hodin, abych zaplatil.

Mám upozornění při čtení tohoto dopisu a časovač bude fungovat, když uvidíte tento dopis.Podávání stížností někam nemá smysl, protože tento e-mail nemůže být sledován jako mého že a Bitcoin adres.Nedělám žádné chyby.Pokud zjistím, že jste podali zprávu nebo sdíleli tuto zprávu s někým jiným, video bude okamžitě distribuováno.

S pozdravem!

 

Řešení: Bezpečnostní upozornění. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. byl napaden!

Odpovědi na otázky:

Co mám dělat? Email smazat.

Mám platit? Ne. Nikdy.

Co to znamená? Je to podvod.

Jak je možné že někdo píše z mojí emailové adresy?

Poslat email, aby se tvářil, že odešel z konkrétní adresy je snadné. Nenechte se tímto splést.

Klidně Vám někdo může zaslat email z adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Prostě email berte jako klasickou poštu = do poštovní schránky vám taky může každý vhodit co chce a zpáteční adresu napsat jakou chce. 

Email určitě smažte a můžete klidně spát. K žádnému napadení nedošlo.