• +420 777 057 761
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vzdálené připojení - vzdálená plocha a používání tokenu Token ME?

V současné situaci, kdy spousta lidí dělá z domova. Je třeba upřesnit jak je to s prací s tokenem (token ME). Výchozí situace je, že pracovníci se připojují ke vzdálené ploše počítače v práci. Na počítačích je Windows 10 PRO. Pro připojení je povolené mapování čipových karet a USB portů.

Sepsal jsem několik situací pro pracovníky jednoho z mých zákazníků:

Situace 1: Pokud se přihlašuji vzdálené na úřad a token nechávám na úřadě (v práci) stále připojený k počítači = nenosím token domů.

Je vhodné pokaždé když přijdu do práce a chci pracovat, token z počítače vytáhnout a po 5 vteřinách znovu vložit. Vysvětlení proč: při vzdáleném připojení se načítají virtuálně USB porty vašeho domacího počítače do počítače v kanceláři - tím může dojít k problému s funkčností tokenu, když se pak přihlásíte v kanceláři.

 

Situace 2: Token nechávám v práci a chci provádět veškerou agendu, tedy i podepisovat doma.

Toto nelze. Pokud chci použít token a jsem vzdáleně přihlášený z domova, musím mít token doma.

 

Situace 3: Token nosím domů, abych mohl dělat komplet agendu včetně podepisování dokumentů, autorizace atp.

Pokud mám token vložený (připojený) do domácího počítače, je vhodné ho po přihlášení na vzdálenou plochu (k počítači v kanceláři) znovu vyndat z počítače a po 5 vteřinách zapojit. Případně token dávat do počítače až ve chvili, kdy jste přihlášení ke vzdálené ploše.

 

Poznámka pod čarou

Pokud token chcete využívat přímo ve vašem domácím počítači (bez vzdáleného připojení) - Je nutné mít v počítači nainstalovanou aplikaci od České pošty. http://www.postsignum.cz/token_me.html  odkaz EXE uplně dole. (platí pro token typu TOKEN ME).

Pak to funguje tak, že při přihlášení ke vzdálené ploše musím token vyndat a opět zasunout. Při odhlášení od vzdálené plochy je nutné token vyndat a znovu zandat, aby s ním bylo možné pracovat v domácím počítači.

 

Snad je to přehledné - vypadá to složitě ale není:-)

 

Obecně se dá říci, že když mi něco nejde s tokenem, tak ho vyndám a za 5 vteřin opět vložím:-))))