• +420 777 057 761
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

NVR Hikvision - ✅ nahrávání kamer do NVR z internetu - přesměrování portů

Popis problému: NVR Hikvision - nahrávání kamer do NVR z internetu - přesměrování portů 

Mám dvě lokace.

  • V místě A mám kamery a NVR, kam obraz kamer nahrávám.
  • V místě B mám dvě kamery a chci nahrávat z těchto kamer obraz na NVR, které je v místě A. Spojení je přes internet, v místě B, kde jsou dvě kamery mám veřejnou IP adresu. 

Co musím udělat a na co si musím dát pozor? 

Řešení problému: NVR Hikvision - nahrávání kamer do NVR z internetu - přesměrování portů 

Abych mohl přistupovat z místa A do místa B, musím mít na lince v místě B aktivovanou veřejnou IP adresu. To mám, takže je to OK. Dále pak na routeru v místě B musím nastavit přesměrování portů. Jaké porty přesměrovat?

Musíte přesměrovat

  • port 8000
  • a port 554

Oba dva porty jsou důležité!!! Pokud se přesměruje pouze port 8000, tak vám bude chodit z místa A připojení na kameru, ale pouze přes aplikaci IVMS 4200, ale určitě nebude funkční připojení na kameru přímo z NVR. Je to odzkoušené, věřte tomu. Na začátku komunikace totiž NVRko s kamerou komunikuje i po 554 - přenesou se sice asi 2 pakety, ale bez toho se prostě NVR ke kameře nepřipojí!!!

Pokud budete přistupovat na více než jednu kameru je nutné změnit RTSP port u druhé kamery a ten přesměrovat. V mém případě jsem změnil port u kamery 2 na 654 a server port na 3334. Více je na následujících obrázcích. 

Nastavení firewallu v Mikrotiku - přes port 554 a 654 běží data pouze na začátku (tedy, když rebootnete kameru nebo NVR). Pak se už nic na tomto portu neděje. Určitě doporučuji udělat přesměrování portů pouze pro přístup jen z určitých nebo jedné IP adresy - pomocí Src. address listu - kde omezíte z jaké IP se může na daný port přistoupit. Určitě to nenechávejte nehlídané, nemuselo by se to z hlediska bezpečnosti vyplatit.

Mám tam ještě kvůli správě kamer změněný http port na 81, ale to je pro nahrávání obrazu do NVR nedůležité.

Nastavení portů v kameře 2

 

 POKUD VÁM ČLÁNEK POMOHL MŮŽETE HO SDÍLET NA SVÉM FACEBOOKU. DÍKY.