• +420 777 057 761
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Podvod - Telefonní seznam - poštou přijde papír, který vypadá jako faktura - Telefonní seznam České republiky a Slovenska s.r.o.

Tak tu máme další podvod na normálního člověka. Společnost Telefonní seznam České republiky a Slovenska s.r.o. rozesílá poštou do schránky dopis, který vypadá podobně jako faktura. Pravděpodobně tento dopis dostanou jen podnikatelé. Cílem je:

  • oblbnout příjemce pošty vzhledem dopisu - vzhled obchodní nabídky vypadá jako faktura. Takže v některých větších firmách, mohou v účtárně částku automaticky uhradit. 
  • oblbnout příjemce pošty názvem společnosti - Tím, že se poskytovatel nabízené služby jmenuje Telefonní seznam České republiky a Slovenska s.r.o. - může v příjemci pošty vyvolat dojem, že hradí nějaké telefonní služby, které jsou pro něj běžné.

Úplně dole v nabídce je malým písmem uvedeno: "Tato listina je obchodní nabídkou adresovanou výlučně podnikatelům (§ 1732 OZ č. 89/2012 Sb.) Platba je dobrovolná a je projevem akceptace nabídky k uzavření smlouvy a obchodních podmínek na rubu této listiny. Tato listina není daňovým dokladem.

Na rubu obchodní nabídky je světle šedým titěrným písmem napsáno - tato listina není daňovým dokladem, ale nabídkou k uzavření smlouvy a následují titěrně napsané obchodní podmínky.

Proč nejsou obchodní podmínky vytištěné stejnou černou barvou jako celá obchodní nabídka? Protože tam ze zákona musí být, ale vy si jich nemáte všimnout = PODVOD

Proč upozornění, že listina je obchodní nabídkou a ne daňovým dokladem není tučně a jasně napsáno někde viditelně? Protože si toho nemáte všimnout a zaplatit v domnění, že platíte nějakou fakturu = PODVOD

Závěr:

ROZHODNĚ NEPLATIT 

UPOZORNIT SVÉ PŘÁTELE, ŽE NĚCO TAKOVÉHO EXISTUJE AŤ SI DÁVAJÍ POZOR

 

 

Tady je profil společnosti na PENIZE.cz:  http://rejstrik.penize.cz/04136268-telefonni-seznam-ceske-republiky-a-slovenska-s-r-o#sr

P.O.Box místo adresy mluví za vše.

 

Upozornění, že se jedná o obchodní nabídku pěkně malým písmem v dolním rohu obchodní nabídky...kdo by si všiml?

Obchodní podmínky na druhé straně? Vypadají spíše jako vodotisk....