• +420 777 057 761
 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

ROOT - články IT

Root.cz - informace nejen ze světa Linuxu
Root.cz
 1. T-Mobile má v plánu své vlastní datacentrum DC7 pokrýt privátní 5G kampusovou sítí, na které si bude moci osahat provoz takového řešení. K čemu je v datacentru taková síť? Kam všude se dá ještě nasadit?
 2. Již jsme se setkali s propojením Pythonu s nativními knihovnami naprogramovanými (například) v C. Použili jsme přitom balíček cffi. Ovšem někdy může být užitečné využít namísto toho standardní balíček ctypes.
 3. V dnešním díle postřehů se podíváme na bankovní trojan v našich končinách, na Wi-Fi zranitelnosti, na operaci Cronos při níž došlo i na zatýkání kybernetických kriminálníků a na další zajímavosti ze světa IT.
 4. Prostředí COSMIC brzy vydá své prvnímu vydání pro veřejné testování. Open-source Stavebnice STEMFIE nově podporuje TT motory. Canonical vydala Ubuntu 22.04.4 LTS s jádrem Linux 6.5. Firma Slimbook a projekt KDE oznámili KDE Slimbook V.
 5. Vychází Ardour 8.4 s řadou novinek, nová verze Wine 9.3 opravuje 23 chyb a vylepšuje ARM, Proton 9.0 Beta přináší podporu dalších her a přechod na nové knihovny.
 6. Zabýval jsem se modely pro klasifikací elektrokardiografu (EKG) s využitím 1D a 2D konvolučních sítí. V tomto volně navazujícím článku si vyberu jeden z těchto modelů a pokusím se výsledky vylepšit pomocí tzv. Ensemble Learning Methods.
 7. GIMP 2.99.18 je na světě a s ním se završuje série vývojových verzí, které vedou projekt k revolučnímu skoku vpřed, k vydání GIMPu 3.0. Novinek je spousta, ale bude to na konkurenci stačit?
 8. Dnes začneme s obsáhlejším tématem, kterým bude integrace fotovoltaické elektrárny do naší chytré domácnosti tak, abychom ji využili na maximum. Zajistíme integraci střídače a nastavíme automatizaci.
 9. Ve druhém článku o knihovně Toolz, která podporuje funkcionální paradigma v jazyku Python, dokončíme popis podbalíčku itertoolz, jenž obsahuje funkce (a vlastně nic jiného než funkce) určené pro zpracování a analýzu sekvencí.
 10. V pravidelné středeční softwarové sondě si představíme nástroj pro práci s velkými jazykovými modely (LLM), budeme analyzovat šachové hry a vyzkoušíme další z řady vizuálního nástrojů pro práci s gitem.