• +420 777 057 761
 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

ROOT - články IT

Root.cz - informace nejen ze světa Linuxu
Root.cz
 1. Nové Human Interface Guidelines pro KDE, Wine 9.11 opravuje 27 chyb, Intel Vulkan se spustí téměř dvakrát rychleji, oprava pro AMD Ryzeny: už se probudí ze spánku i s NVMe SSD.
 2. Z průzkumu, který projekt FreeBSD provedl v poslední době mezi svými uživateli, vyplývá řada zajímavostí. Podívejme se blíže, jak se dnes typicky FreeBSD používá i jaký je jeho uživatel.
 3. Disketovka k osmibitu byl dříve nedostižný sen, tak jsem si jednu koupil. V poslední části se budeme věnovat postupu, jak vytvořit vlastní disketu a také, jak se projeví použití cartridge Fast Load.
 4. Pipeline je v současném IT jedno z nejzneužívanějších slov. V jazyku Coconut lze pipeline používat ve smyslu kolon, tedy pro zajištění předávání návratových hodnot funkcí do jiných funkcí, což je základ tacit programmingu.
 5. The Mirror, alternativa ke hře Roblox, uvolnil svůj zdrojový kód. Neoficiální port hry Zelda se jmenuje 2 Ship 2 Harkinian. Klasika Descent 3 od Outrage Entertainment je nyní k dispozici pod svobodnou licencí.
 6. V dnešní sklizni se ponoříme do světa komunikace, bezpečnosti a prezentací. Představíme si nástroje, které vám umožní udržet kontakt s vaším sociálním okruhem, ochránit vaše digitální data a prezentovat vaše myšlenky v terminálu.
 7. Ve čtvrtek 6. června proběhlo tradiční setkání k příležitosti Dne IPv6. Přechod na internetový protokol nové generace nepřináší jenom technické výzvy (o kterých se také mluvilo), ale i řadu organizačních překážek.
 8. V dnešním vydání postřehů se podíváme na masivní únik dat Ticketmasteru, několikastupňový útok na Ukrajinu, spolupráci čínských skupin na kyberšpionážní kampani nebo malware Decoy Dog útočící na Rusko.
 9. Edice openSUSE Aeon Desktop RC2 získává nové funkce. Opera ve spolupráci se společností Google představila novou funkci, která uživatelům umožňuje generovat obrázky pomocí umělé inteligence. Ubuntu 23.10 končí podpora.
 10. Google posílá do projektu Mesa podporu Fuchsia OS, 40 let od uvedení původního Tetrisu, OBS Studio 30.2 Beta přináší nativní podporu NVENC, 70 let od úmrtí Alana Turinga.