• +420 777 057 761
 • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ROOT - články IT

Root.cz - informace nejen ze světa Linuxu
Root.cz
 1. V šesté části seriálu o vývoji her a pro slavnou a v mnoha ohledech přelomovou konzoli Nintendo Entertainment System (NES) si ukážeme, jak číst stav tlačítek herního ovladače a jak pomocí něj pohybovat sprity na obrazovce.
 2. V dnešním díle Postřehů se podíváme na aktivně zneužívané zranitelnosti v platformě Zimbra, úspěšný průnik do sítě společnosti Cisco i tři ransomwarové útoky na jednu organizaci v průběhu dvou týdnů.
 3. Peppermint OS má větev postavenou na Devuanu pro milovníky stoprocentně svobodného softwaru. Vydání první aktualizace Ubuntu 22.04 LTS bylo odloženo kvůli problémům s balíčky Snap.
 4. Po delší odmlce jsme opět dostali možnost otestovat notebook, který nese slogan „Made in China, Assembled in Germany“. Ano, bavíme se o německé firmě Tuxedo Computers a jejich notebooku InfinityBook 14 šesté generace.
 5. Pokud se pokusíme změnit velikost vulkanního okna v aplikaci z minulého dílu, může to vést k ukončení aplikace chybou. Dnes si ukážeme, jak ošetřovat veškeré změny rozměrů vulkanního surface.
 6. V páté části seriálu o vývoji her a multimediálních dem určených pro slavnou a v mnoha ohledech přelomovou osmibitovou herní konzoli Nintendo Entertainment System (NES) si popíšeme způsob zobrazení spritů na ploše obrazovky.
 7. Dnes si představíme rozšiřitelný podnikový software, přemapujeme si klávesnici, přejmenujeme složky a soubory pomocí regulárních výrazů a nakonec si změníme barvy UI v nástrojích Google Docs.
 8. V tomto článku se dozvíte, jak se připojit na sběrnici CAN z linuxové příkazové řádky pomocí adaptéru USB-CAN Analyzer (V7.10). Podíváme se, jak sběrnice funguje, a pak s ní budeme pracovat.
 9. V tomto díle Postřehů z bezpečnosti se podíváme na novou verzi Traffic Light protokolu, zranitelnost v parsování URL GoLangem, prolomení šifrovacího algoritmu SIKE a novinky z oblasti Command and control útoků.
 10. Ubuntu 20.04 LTS dostalo při poslední aktualizaci stejné linuxové jádro jako Ubuntu 22.04 LTS. Firma Huawei představila třetí generaci svého částečně otevřeného operačního systému HarmonyOS.