-
Čteček elektronických knih už jsme viděli spoustu, většinou jsou si velmi podobné. Podíváme se ale podrobně na vlajkovou loď společnosti Pocketbook, která nabízí i barevné čtečky. Jaký je Inkpad Color?
-
V šestém článku o vytváření, spouštění a řízení souběžných popř. paralelně běžících úloh v Pythonu nejdříve dokončíme popis knihovny Trio a posléze provedeme zhodnocení jednotlivých technologií.
-
Válka na Ukrajině probíhá už třetí měsíc a škody se nevyhnuly ani síťové infrastruktuře. Ta je sice v některých částech poničená, ale celkově internet na Ukrajině funguje překvapivě dobře. Proč to tak je?
-
Dnes si představíme webový prohlížeč pro decentralizované služby, budeme procházet výzkumné práce, představíme si správce mapování a přesměrování portů a nakonec extrahujeme Unity assety.
-
Ceny energií skáčou v řádu desítek procent, což ovlivňuje také provoz datacenter. Ta se snaží ušetřit, ale možnosti jsou velmi omezené. Co se dá v takové situaci dělat? Může zákazník nějak cenu ovlivnit?
-
Dnes se budeme zabývat problematikou komunikace mezi souběžně běžícími korutinami. Pro komunikaci se používají kanály, což je známý koncept, který však může přinášet řadu komplikací.
-
V novém díle vám přinášíme zajímavá témata ohledně chování webových formulářů, škodlivého software s účtem na Dicsordu, či jak strojové učení vyzraje nad současnými systémy WAF.
-
Red Hat oznámil spolupráci s automobilkou GM na vývoji operačního systému pro chytré automobily. Denní sestavení pro nadcházející verzi Ubuntu 22.10 „Kinetic Kudu“ jsou k dispozici pro vývojáře.
-
OpenJPEG 2.5 přináší řádové zrychlení dekódování formátu JPEG 2000, KDE za poslední týden s minimem novinek, ale spoustou oprav. openSUSE Tumbleweed přechází na GCC 12 a Chromium na Ubuntu podporuje Wayland.
-
Protože se mnoho let pohybuji v oblasti informačních systémů pro zdravotnictví, hledal něco v této oblasti k použití neuronových sítí. Nakonec volba padla na klasifikaci EKG křivek.